Інструктаж з БЖД Дія води на організм людини. Як правильно купатись
ТЕМА. Дія води на організм людини. Як правильно купатися.
МЕТА. Обговорити позитивний і негативний вплив води на органи людини; розглянути з учнями можливості небезпеки під час купання та розваг на воді, вчити дітей розумно виходити з несприятливих ситуацій і пояснити можливості їх уникнення; виховувати любов до води та бажання купатися.
ХІД ЗАНЯТТЯ.
( Учні поділені на екіпажі. Кожній команді було дано запитання на які вони самостійно готували відповіді.)
Запитання:
І екіпаж: команда „Рятувальники „
Вода – джерело життя
Чи необхідно вміти плавати
Основні правила безпечної поведінки на воді
ІІ екіпаж: команда „Капітани”
Вплив води на організм людини.
Небезпека яку таїть вода.
Основні правила безпечної поведінки на воді
1) Запитання і відповідь команди „Рятувальники,,
До 1.Вода – одна із найзагадковіших рідин на світі. Вона може бути легкою і важкою, прісною і солоною і твердою. Якщо твоє тіло поділити на три рівних частини, то дві з цих частини складаються з неї. Всі живі організми містять у собі воду. Вода разом з сонцем і повітрям необхідні для життя людини. нормальну структуру й життєдіяльність усіх тканин організму.
До 2. Якщо хто не вміє плавати, слід неодмінно навчитися. У Давньому Римі , якщо хотіли висловити свою зневагу, казали: „Він не вміє ні читати , ні плавати.” Вода дружить з тими , хто вміє плавати. Її не треба боятися. Влітку саме вода оздоровлює знесилену за зиму людину.
Якщо ти вмієш плавати, значить у тобі кипить здоров’я, адже вода є хороший профілактичний засіб від застуди, вона зміцнює імунітет, м’язи, розвиває серце, легені.
2) Запитання і відповідь команди „Капітани „
До 1. Судома – одна із найрозповсюдженіших причин, які призводять до нещасних випадків на воді. Вона сковує руки плавця, спричиняє цілковиту втрату можливості триматися на воді. Судома в свідомості сіє паніку і страх, що посилює її згубну дію. Щоб цього не трапилося, треба знати, що судома виникає від перевтоми або переохолодження. При судомі допоможе масаж.
До 3 кожна команда подає свої правила поведінки на воді, вчить , доповнює і під кінець вивішує загальний плакат з „Правил поведінки”).
Команда „Рятувальники”
- Не можна купатись без дорослих.
- Не можна купатися в незнайомих, неперевірених місцях.
- Не купатися де вивішено знак „ Купатися заборонено!” у воді можлива велика кількість мікробів
- Не можна стрибати і пірнати у воду в незнайомих місцях.
- Не можна купатись на глибині, запливати за буйки.
- НЕ можна запливати на кругах (надувних) та матрацах на далекі відстані.
Команда „Капітани”
1. Не топити товариша навіть, як жарт.
2. Купатися слід в обмежений час, щоб не сталося переохолодження.
3. Не купатися під час шторму.
4. Не пірнати там, де можуть бути каміння, корчі.
5.Не кидати в воду склянки, консервні банки , інше сміття.
6. На ставок, річку ходити тільки з дорослими.
Після закінчення доповідей вчитель підводить підсумок і пропонує загальне завдання для обох команд. Створює проблемну ситуацію, а команди після обговорення пропонують свої варіанти вирішення питання.
Гра „ Якщо ви...”
1. Якщо ви опинилися у воді ,а плавати ще не вмієте? Ваші дії?
2. Якщо ви запливли далеко від берега?
3. Якщо ви заплутались і водоростях?
4. Якщо вас скувала судома?
В кінці семінарського заняття учитель оголошує переможця і присвоює почесне звання
„ Мореплавця”.