День захисту диких тварин
Людство без ушляхетнення його тваринами й рослинами загине, збідніє, упаде в злобу відчаю, як самотній на самоті.
Андрій Платонов
Попри те, що людина є найрозумнішою істотою на планеті, вона не досягнула повного осмислення того, що її діяльність та споживацьке ставлення до довкілля завдає величезну шкоду природним ресурсам Землі. Це стосується, зокрема, флори та фауни. Людство масштабно знищує ліси, виловлює рибу, полює на тварин, знаходячись при цьому на межі глобальної екологічної катастрофи! Світ уже страждає від нестачі чистої питної води, забрудненого повітря, опустелювання та деградації величезних територій. А деякі рослини та тварини назавжди зникли з обличчя землі, залишивши про себе лише згадки в літературі, природничих музеях світу та описах дослідників. Найжахливіше усвідомлювати, що до таких наслідків причетна рука людини.
Що необхідно для того, щоб сприяти збереженню зникаючих видів (глобальний підхід)
Забезпечити збереження місць звичного природного існування видів.
Припинити вирубування лісів.
Подбати про чистоту водойм.
Викорінити таке явище, як браконьєрство.
Раціонально використовувати природні ресурси, зокрема тваринні (йдеться про помірні риболовлю та полювання).
Забезпечити державну охорону видів, що вимирають, занесених до Червоної книги, та створити всі механізми, необхідні для цього.
Створювати заказники та заповідники.
Активізувати інформаційну та роз’яснювальну роботу серед населення щодо необхідності збереження зникаючих видів та інших.
Поширювати культуру екологічної безпеки у закладах освіти.
Сформувати скоординований підхід до вивчення стану «червонокнижних» видів у країні та забезпечити державну систему моніторингу рідкісних видів.
Як кожен із нас може посприяти розв’язанню проблеми
Не засмічуйте довкілля, беріть участь у прибираннях природних екосистем (лісів, галявин, берегів річок і озер) та озелененні територій.
Будьте уважні за кермом під час поїздки за межами населених пунктів (якщо їдете через ліс, поле). Враховуйте, що дика тварина може потрапити під колеса вашого транспортного засобу.
Дотримуйтеся правил пожежної безпеки, перебуваючи в лісі чи в полі, особливо у період надзвичайного рівня пожежної небезпеки.
Не використовуйте пестициди та інші шкідливі хімічні сполуки для оброблення своїх земельних ділянок біля будинку або на лані, в саду.
Використовуйте екологічні мийні засоби (адже мийні засоби потрапляють разом із водою до водойм).
Не купуйте хутряні вироби.
Зустрівши, наприклад у лісі, дитинча тварини або пташеня, не поспішайте брати його до рук, більше того, не забирайте з собою додому.
Слідкуйте за своїми домашніми тваринами. Не дозволяйте, наприклад, котам полювати на пташок.
Відмовтеся від полювання на диких тварин та надмірного вилову мешканців водойм. Якщо ж ви стали свідком браконьєрства, повідомте про це відповідні органи.
Приєднуйтеся до акцій природоохоронних та благодійних організацій та розвивайте почуття любові та поваги до природи у своїх дітей.
https://youtu.be/-BJsomFxUrM
https://youtu.be/VZqW0-MLkYU