Користь та небезпека ТікТоку
Мережа TikTok - це наслідок короткотривалого фокусу уваги. Її основний контингент - нове покоління, орієнтоване на швидкий результат, достигатори, які люблять отримувати все тут і зараз, негайно і без відкладання. Це вони свайплять стрічку Instagram, не читають лонгріди, люблять мемчики, розмовляють сленгом, максимально економлять час та роблять багато справ одночасно.
Мозок сучасних дітей вже давно налаштований на ланцюжок: картинка - задоволення, без осмислення та довгої рефлексії. А в TikTok - живі картинки, написи, які несуть інформацію, ще й музичний супровід. Клас! Дофамін виділяється надпотужно. І звикання до такої ейфорії надто швидке.
Які небезпеки можливі під час такого дозвілля та чи варто його обмежувати? Розглянемо плюси та небезпеки:
Позитиви:
Допомагає розвинути впевненість, креатив та конструктив. Якщо дитина на одній хвилі з однолітками, причетна до спільного захоплення - вона почувається спокійніше.
Деякі відео дійсно несуть смислове навантаження, вчать чогось нового та цікавого.
Спонукає дитину більше рухатися фізично, вивчати рухи трендів.
Підвищує настрій та знімає емоційне навантаження.
Негативи:
Гонитва за швидкими емоціями знижує і так слабку мотивацію до читання чи навчання, адже щоб отримати задоволення від книги або фільму, слід докласти більше моральних зусиль.
Бажання швидкої популярності та переглядів може змусити дитину повторювати надто відверті та сексуально забарвлені тренди.
Діти певного віку не завжди розуміють тонкий гумор чи сарказм, помилково тлумачать сенс тренду, повторюють його та виглядають безглуздо в очах однолітків. Як наслідок - цькування.
Не завжди готові до критики чи хейту від глядачів.
У TikTok багато нецензурної лайки (у тому числі в піснях).
Величезне навантаження на нервову систему від частої зміни картинки, звуку та персонажів.