День цивільного захисту

Date: 26 квітня 2021 о 10:59

Сьогодні, 26 квітня 2021 року, у Великомидській загальноосвітній школи I-III ступенів пройшов День цивільного захисту. Основна мета заходів цього дня – вироблення в учнів умінь, навичок грамотно і чітко діяти в різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров’я і життя; формування та розвиток в учнів високих морально-психологічних якостей: відваги, витримки, ініціативи та кмітливості, взаємодопомоги, постійної готовності правильно діяти при загрозі чи виникненні надзвичайних ситуацій; практична перевірка вміння та навичок учнів користуватися засобами індивідуального захисту, надавати першу домедичну допомогу. Захід відбувався паралельно у двох формах: очно для учнів 1-4 класів та педагогічних працівників; дистанційно для учнів 5-11 класів. Розпочався День цивільного захисту із проведення тренування щодо евакуації із приміщення школи за сигналом «УВАГА, ВСІМ!», де учні і вчителі продемонстрували обізнаність і підготовку з цивільного захисту населення на випадок надзвичайних ситуацій. Далі на загальношкільній лінійці, було повідомлено тему: «Дії учасників освітнього процесу у разі виникнення пожежі в приміщенні школи» та завдання Дня цивільного захисту. Дельцов В.О., відповідальний з пожежної безпеки, провів інструктаж щодо користування вогнегасником з практичним застосуванням. Учні з цікавістю спостерігали за тим, що відбувалося. Із привітаннями до шкільного колективу звернулася директор школи, начальник цивільного захисту Ярошик Л.В. та відповідальний з цивільного захист, Середа О.В. Корнійчук В.О., педагог –організатор, провела інтерактивне заняття «Квітка безпеки», з учнями 1-4 класів. Діти активно долучалися до обговорення запропонованих питань. Учні з легкістю відгадували тематичні загадки та відповідали на запитання. Все це свідчить, що робота з даного напрямку проводиться постійно. Середа О.В., заступник директора з навчально-виховної роботи, підготувала інформацію для дітей, які навчаються дистанційно. О 8 години 50 хвилин усі діти через платформу classroom отримали інформацію згідно плану заходів: «Сигнал «УВАГА ВСІМ»»; «Правила користування вогнегасником»; «ВАЖЛИВО ЗНАТИ – Що робити під час пожежі»; «Засоби пожежогасіння»; «Опіки – домедична допомога»; «Засоби індивідуального захисту». Матеріали були підібрані таким чином, щоб дати учням інформацію: як необхідно виконувати дії коли лунає сигнал «Увага всім»; як потрібно діяти під час пожежі; як користуватися вогнегасником; які є засоби пожежогасіння; як подолати паніку; як себе вести в натовпі; як надати допомогу при опіках; як користуватися засобами індивідуального захисту. У кінці дня були опрацьовані, обговорені всі матеріали та підведені підсумки.