Хелловін

Date: 29 жовтня 2021 о 06:48

1. Хелловін – це один з найдавніших свят, що існує вже близько 2000 років.
2. Хелловін має й інші назви: Переддень дня всіх святих, Самайн, Свято мертвих, День мертвих.
3. Батьківщиною Хеллоуїна традиційно вважається Ірландія.
4. Коли християнство прийшло в Англію і континентальну Європу, 1 листопада стало називатися «Днем всіх святих» і було присвячено тим святим, у яких немає свого особливого дня для вшанування. У цей день служилась так звана «меса всіх святих», а ніч перед нею стала називатися «Переддень дня всіх святих» – All Hallows E’en, скорочено – Hallowe’en. До речі, коректне написання назви свята – саме таке, а не звичне Halloween.
5. Коли римляни завоювали Англію, вони поєднали традиційне місцеве свято Самайн зі своїми власними – святом врожаю Помона і вшануванням мертвих фарелій.
6. Образ кішки тісно пов’язаний зі святом Самайн і надалі з Хелловіном. У стародавні часи друїди під час святкування Самайна спалювали кішок, часто в плетених клітках. Це було частиною їх магічного обряду.
7. Традиція одягатися привидами, монстрами і іншою нечистю також пішла з кельтських повір’їв. Вважалося, що якщо переодягнутися демоном або духом, то можна таким чином замаскуватися, і справжні духи не помітять тебе.
8. Оскільки протестантська Англія відкидала католицькі традиції і католицькі свята, ритуал святкування Хелловіна тут міцно асоціюється з святкуванням Ніч Гая Фокса (англ. Guy Fawkes’ Night), також відома як Ніч вогнищ. 5 жовтня англійці відзначають Ніч Гая Фокса в пам’ять про страту натхненника вибуху будівлі Парламенту в 1605 році.
9. Вважається, що традиційні кольори Хеллоуїна – помаранчевий і чорний, тому що помаранчевий асоціюється з урожаєм, а чорний – зі смертю.
10. Від самого початку чорні кішки вважалися захисниками відьом від темних сил.
11. Близько 99% гарбузів продаються перед Хелловіном і використовуються для створення «ліхтарів Джека».